prietenie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
prietenie

prietenie, relatii inter-umane, normal si paranormal, diaspora, lectura, filme, istorie, filosofie, relaxare, intrebari, raspunsuri, umor.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» LA MULTI ANI,GETA !!!!
Horoscop floral Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 6:06 am Scris de Geta

» Viorele pentru VIO!!! La multi ani!!!
Horoscop floral Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 9:33 am Scris de Geta

» Bancuri
Horoscop floral Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 7:23 pm Scris de Geta

» La multi ani !!! IOANA
Horoscop floral Icon_minitimeMar Feb 04, 2014 11:56 pm Scris de Admin

» GETA,LA MULTI ANI!!!
Horoscop floral Icon_minitimeMar Mai 14, 2013 7:30 am Scris de Geta

» Pentru tine, Vio, flori multe de Florii!!!
Horoscop floral Icon_minitimeDum Apr 28, 2013 9:48 pm Scris de Geta

» Floriile - obiceiuri
Horoscop floral Icon_minitimeDum Apr 28, 2013 7:32 pm Scris de Geta

» Ioana, la multi ani!!!
Horoscop floral Icon_minitimeVin Mar 22, 2013 6:08 am Scris de Geta

» LA MULTI ANI! ELENA
Horoscop floral Icon_minitimeMar Mar 05, 2013 8:34 pm Scris de Geta

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mier Iun 18, 2014 12:03 am

 

 Horoscop floral

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Horoscop floral Empty
MesajSubiect: Horoscop floral   Horoscop floral Icon_minitimeSam Mar 05, 2011 1:49 pm

Floarea Soarelui caracterizeaza persoanele nascute in zilele de: 1, 10, 19, 28
Trasatura definitoriea nativilor este generozitatea. Acestia isi evidentiaza permanent nevoia de a straluci si adora sa fie in centrul atentiei. Nu sunt orgoliosi, stiu sa se faca placuti in societate si personalitatea expansiva le confera o atractie deosebita. Au o influenta pozitiva pentru cei din jur pe care ii molipsesc cu energie si optimism. Se descurca foarte bine in orice situatie, avand o capacitate deosebita de a gasi solutii chiar si in cele mai dificile momente. Unoeri au tendinta de a fi impulsivi, nesinceri sau isi impun cu incapatanare punctul de vedere.
In dragoste nativii sunt nesiguri, se tem de esec. Uneori trebuie sa invete sa riste pentru a castiga. Sunt atrasi de partenerii flexibili care sunt usor de condus. Totodata, acestia au spirit aventurier si traiesc intens fiecare clipa. Sunt compatibili cu Bujorul, Albastreaua si Orhideea.

Bujorul caracterizeaza persoanele nascute in zilele de: 2,11, 20, 29
Trasatura definitorie a nativilor este pasiunea. Sunt firi energice, entuziaste si urasc singuratatea. Sunt in permanenta inconjurati de prieteni si comunica foarte bine cu cei din jurul sau. Au o imaginatie bogata si tanjesc permanent dupa atentie. Se ataseaza foarte usor de oricine le arata afectiune. Sinceritatea este o alta calitate de baza a nativilor. Cateodata devin prea critici, sunt incapatanati si au tendinta de a-i judeca gresit pe ceilalti. Sunt inclinati catre gelozie si pot deveni posesivi in cuplu.
In dragoste au nevoie de un partener loial care sa isi doreasca relatii de lunga durata. Sunt foarte devotati, romantici si isi vor rasfata perechea cu tandrete si afectiune. Sunt compatibili cu Albastreaua, Orhideea, Macul si Margareta.

Papucul-doamnei caracterizeaza persoanele nascute in zilele de: 3,12,21,30
Trasatura definitorie a nativilor este inconsecventa. Au o personalitate complexa: uneori par timizii, alteori exalta de bucurie si ii uimesc pe cei din jur cu tupeul de care dau dovada. Se plictisesc repede si au nevoie in permanenta de suspans si foarte multa libertate. Sunt foarte curiosi, pun mereu intrebari si nu se plictisesc sa caute la nesfarsit informatii care sa le confirme raspunsurile. Nu suporta regulile si programele stricte, isi asuma riscuri si in situatiile dificile mizeaza pe o singura carte.
Papucul-doamnei este instabil in dragoste si cauta mereu ceva nou. Este plin de surprize, imprevizibil si are nevoie de un partener la fel de dinamic. Pune mare pret pe libertatea, asadar nu va rezista langa o persoana posesiva. Este compatibil cu: Macul, Trandafirul si Papucul-doamnei.
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Horoscop floral Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop floral   Horoscop floral Icon_minitimeSam Mar 05, 2011 2:13 pm

Albastreaua caracterizeaza persoanele nascute in zilele de: 4, 13, 22, 31
Trasatura definitorie este fidelitatea. Nativii sunt adeptii traditionalismului si se ghideaza mereu dupa propriile reguli. Iubesc disciplina, regulile si implicit admira persoanele care le respecta. Au o viata ordonata, foarte bine organizata si tin foarte mult la imaginea pe care o afiseaza. Sunt persoane autoritare si acorda o atentie deosebita detaliilor. Au nevoie de stabilitate si nu se aventureaza niciodata in situatii riscante.
In dragoste sunt exigenti si cauta partenerul care sa corespunda exact personalitatii lor. Isi doresc loialitate, respect si dragoste neconditionata. Odata ce isi intalnesc sufletul pereche devin foarte afectuosi, tandri, afisand o imagine complet noua. Sunt compatibili cu: Albastreaua, Bujorul, Margareta si Macul.

Irisul caracterizeaza persoanele nascute in zilele: 5, 14, 23
Trasatura definitorie este dinamismul. Nativii se adapteaza foarte bine in orice mediu, gratie temperamentului complex. In aparenta calmi, pot deveni foarte agresivi daca cineva ii jignste sau le incalca drepturile. Au o inteligenta remarcabila si rezolva cu usurinta dificultatile. Sunt persoane agreabile, foarte sociabila, insa nu accepta sa vorbeasca despre intimitatea lor.
In dragoste Irisul cauta stabilitate. Nu suporta secretele, asadar persoanele misterioase nu-i vor atrage atentia. Flirteaza cu placere, mizeaza pe umor, naturalete, de aceea isi atrage cu usurinta multi admiratori. Il atrag partenerii comunicativi si indrazneti. In general sunt compatibili cu toate florile datorita personalitatii sale. Cele mai profunde legaturi vor fi cu Floarea-Soarelui si Trandafirul.

Macul caracterizeaza persoanele nascute in zilele de: 6, 15, 24
Trasatura definitorie este senzualitatea. Nativii sunt persoane foarte emotionale si au intuitie uimitoare. Uneori pot anticipa dinainte o anumita situatie si sunt foarte prudenti in viata de zi cu zi. Firi comunicative, simt nevoia sa imparta cu ceilalti semeni bucuriile sau tristetile lor. Sunt foarte disciplinati si buni sfatuitori. Uneori cad in stari de visare intense si pierd contactul cu realitatea sau devin depresivi. Trebuie sa gaseasca intotdeauna un raspuns la intrebarile care-i macina.
In dragoste cauta armonie si echilibru. Macul este foarte romantic, adeptul povestilor de iubire traditonale, cu declaratii si intalniri sub clar de luna. Isi urmareste atent idealul, de aceea va avea foarte multe relatii pana isi va intalni sufletul pereche. Este compatibil cu Trandafirul si Papucul-doamnei.

Orhideea caracterizeaza persoanele nascute in zilele de: 7, 16, 25
Trasatura definitorie: severitatea sentimentala. Nativii dau dovada de foarte multa maturitate si au un simt al datoriei foarte bine inradacinat. Sunt onesti, sensibili, intotdeauna pregatiti sa-i ajute pe ceilalti fara sa astepte ceva in schimb. Evita cat pot conflictele si nu agreeaza razbunarile. Uneori pot fi dezamagiti cu usurinta, deoarece acorda prea mult credit persoanelor din jur. In aparenta delicati, stiu sa faca fata provocarilor fara replici dure. In dragoste sunt foarte exigenti si apreciaza aceleasi calitati care ii definesc personalitatea: simtul responsabilitatii, loialitatea si flexibilitatea. Nu suporta tradarea sau prefacatoria. In schimb, stiu sa rasplateasca persoana care merita cu foarte multa dragoste si afectiune. Vor face casa buna cu Floarea-soarelui si Papucul-doamnei.
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Horoscop floral Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop floral   Horoscop floral Icon_minitimeSam Mar 05, 2011 2:17 pm

Margareta caracterizeaza persoanele nascute in zilele de: 8, 17, 26
Trasatura definitorie este fragilitatea. Perseveranta si ambitia sunt calitatatile definitorii ale nativilor. Sunt persoane vesele care se adapteaza imediat intr-un grup, sociabile si puse pe sotii. Au un simt al umorului dezvoltat, insa stiu sa impuna respect celor din jur. Sunt prudenti si se gandesc de doua ori inainte sa ia decizii importante. Daca sunt dezamagiti au tendinta de a fi suspiciosi cu toata lumea, devenind foarte neincrezatori.
In dragoste sunt sensibili, foarte sinceri si isi doresc parteneri cu o personalitate asemanatoare. Sentimentele, dragoastea sincera si increderea sunt mai importante decat placerea sexuala. Sunt compatibili cu Albastreaua, Floarea-soarelui, Bujorul si Macul.

Trandafirul caracterizeaza persoanele nascute in zilele de 9, 18, 27
Trasatura definitorie este pasiunea. Nativii sunt persoane care adora sa fie in centrul atentiei, rafinate si pasionale, asemanatoare florii pe care o reprezinta. Sunt foarte directi, vesnic indragostiti si traiesc fiecare moment la intensitate maxima. Stiu sa se bucure de viata si in situatiile dificile incearca mereu sa vada partea plina a paharului. Isi sustin intotdeauna punctul de vedere cu argumente concrete si tupeu. Sunt ambitiosi in cariera si nu dau niciodata inapoi pana nu-si vad dorinta implinita.
In dragoste se daruiesc fara retineri si se misca intr-un ritm alert. Nu au timp sa-si puna prea multe intrebari sau sa analize riscuri. Traiesc clipa si sunt atrasi de parteneri la fel de energici. Sunt compatibili cu: Papucul-doamnei si Macul.
(Kudika.ro)
Sus In jos
Aether
ghiocel
ghiocel
Aether


Mesaje : 14
Data de inscriere : 23/03/2011
Localizare : intre doua lumi

Horoscop floral Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop floral   Horoscop floral Icon_minitimeJoi Mar 24, 2011 2:34 pm

iupyyyy ! Sunt bujor, adica este corect ce scrie, hmmm, incapatanata ? Sunt mama incapatanarii. recunosc...dar se trateaza. cap in zid
Sus In jos
Xena
ghiocel
ghiocel
Xena


Mesaje : 315
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 47
Localizare : Navodari

Horoscop floral Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop floral   Horoscop floral Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 11:28 am

Eu sunt un shlap. Bine ca-s de fumeie macar. Shocked

Papucul-doamnei caracterizeaza persoanele nascute in zilele de: 3,12,21,30
Trasatura definitorie a nativilor este inconsecventa. Au o personalitate complexa: uneori par timizii, alteori exalta de bucurie si ii uimesc pe cei din jur cu tupeul de care dau dovada. Se plictisesc repede si au nevoie in permanenta de suspans si foarte multa libertate. Sunt foarte curiosi, pun mereu intrebari si nu se plictisesc sa caute la nesfarsit informatii care sa le confirme raspunsurile. Nu suporta regulile si programele stricte, isi asuma riscuri si in situatiile dificile mizeaza pe o singura carte.
Papucul-doamnei este instabil in dragoste si cauta mereu ceva nou. Este plin de surprize, imprevizibil si are nevoie de un partener la fel de dinamic. Pune mare pret pe libertatea, asadar nu va rezista langa o persoana posesiva. Este compatibil cu: Macul, Trandafirul si Papucul-doamnei.
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Horoscop floral Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop floral   Horoscop floral Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 2:08 pm

eu floarea-soarelui.

dar nu sunt atat de orgolioasa sa imi inchipui ca nu pot trai decat in mijlocul atentiei, imi e bine si daca stau pe margine si observ, cu conditia sa fie distractiva treaba asta.


in dragoste nu am fost vreodata nesigura, dar acum am ajuns.
nesigura pe existenta ei, a dragostei.
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Horoscop floral Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop floral   Horoscop floral Icon_minitimeMier Apr 20, 2011 2:36 pm

Geta a scris:
Albastreaua caracterizeaza persoanele nascute in zilele de: 4, 13, 22, 31
Trasatura definitorie este fidelitatea. Nativii sunt adeptii traditionalismului si se ghideaza mereu dupa propriile reguli. Iubesc disciplina, regulile si implicit admira persoanele care le respecta. Au o viata ordonata, foarte bine organizata si tin foarte mult la imaginea pe care o afiseaza. Sunt persoane autoritare si acorda o atentie deosebita detaliilor. Au nevoie de stabilitate si nu se aventureaza niciodata in situatii riscante.
In dragoste sunt exigenti si cauta partenerul care sa corespunda exact personalitatii lor. Isi doresc loialitate, respect si dragoste neconditionata. Odata ce isi intalnesc sufletul pereche devin foarte afectuosi, tandri, afisand o imagine complet noua. Sunt compatibili cu: Albastreaua, Bujorul, Margareta si Macul.
Auzi, ordine! Cred ca am copiat gresit... muritor de ras muritor de ras muritor de ras
Sus In jos
Xena
ghiocel
ghiocel
Xena


Mesaje : 315
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 47
Localizare : Navodari

Horoscop floral Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop floral   Horoscop floral Icon_minitimeMier Apr 20, 2011 5:45 pm

Geta ai la mama
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Horoscop floral Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop floral   Horoscop floral Icon_minitimeJoi Apr 21, 2011 2:54 am

Geta a scris:
Geta a scris:
Albastreaua caracterizeaza persoanele nascute in zilele de: 4, 13, 22, 31
Trasatura definitorie este fidelitatea. Nativii sunt adeptii traditionalismului si se ghideaza mereu dupa propriile reguli. Iubesc disciplina, regulile si implicit admira persoanele care le respecta. Au o viata ordonata, foarte bine organizata si tin foarte mult la imaginea pe care o afiseaza. Sunt persoane autoritare si acorda o atentie deosebita detaliilor. Au nevoie de stabilitate si nu se aventureaza niciodata in situatii riscante.
In dragoste sunt exigenti si cauta partenerul care sa corespunda exact personalitatii lor. Isi doresc loialitate, respect si dragoste neconditionata. Odata ce isi intalnesc sufletul pereche devin foarte afectuosi, tandri, afisand o imagine complet noua. Sunt compatibili cu: Albastreaua, Bujorul, Margareta si Macul.
Auzi, ordine! Cred ca am copiat gresit... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



ce bineeeee ( ca sunt singuraaaa )....
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Horoscop floral Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop floral   Horoscop floral Icon_minitimeJoi Apr 21, 2011 8:44 am

...ordonata? Te invidiez! Cred ca sunt extrem de putine lucrurile care mi-ar starni sentimentul asta, dar, uite, am zis-o! Asta e unul! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Horoscop floral Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop floral   Horoscop floral Icon_minitimeJoi Apr 21, 2011 12:22 pm

Geta a scris:
...ordonata? Te invidiez! Cred ca sunt extrem de putine lucrurile care mi-ar starni sentimentul asta, dar, uite, am zis-o! Asta e unul! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



am papat un "nu"!
carevasazica erata: ce bineeeeeeeeee! ca nu sunt singuraaaaaaaaa!
asa ca nu ai de ce sa ma invidiezi.
vio pare genul ordonat, hai sa o invidiem pe ea!
Sus In jos
Xena
ghiocel
ghiocel
Xena


Mesaje : 315
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 47
Localizare : Navodari

Horoscop floral Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop floral   Horoscop floral Icon_minitimeJoi Apr 21, 2011 1:02 pm

si eu care vroiam sa te invit pe la mine dar asa... ntz, n-ai loc de jucarii si tigai... plus un teanc de rufe
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Horoscop floral Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop floral   Horoscop floral Icon_minitimeVin Apr 22, 2011 10:23 am

TOATE se rezolva!!! Cu zambet si cu cat mai putina inversunare pe habotnicia obiceiurilor strabune... (cred ca m-am iesprimat pleonastic si prolix, da' sper ca pricepurati [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )
Sus In jos
Xena
ghiocel
ghiocel
Xena


Mesaje : 315
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 47
Localizare : Navodari

Horoscop floral Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop floral   Horoscop floral Icon_minitimeVin Apr 22, 2011 7:45 pm

Hai ca suntem descurcarete! ai la mama
Sus In jos
Continut sponsorizat





Horoscop floral Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop floral   Horoscop floral Icon_minitime

Sus In jos
 
Horoscop floral
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
prietenie :: Paranormal :: Paranormal-
Mergi direct la: