prietenie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
prietenie

prietenie, relatii inter-umane, normal si paranormal, diaspora, lectura, filme, istorie, filosofie, relaxare, intrebari, raspunsuri, umor.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» LA MULTI ANI,GETA !!!!
Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 6:06 am Scris de Geta

» Viorele pentru VIO!!! La multi ani!!!
Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 9:33 am Scris de Geta

» Bancuri
Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 7:23 pm Scris de Geta

» La multi ani !!! IOANA
Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeMar Feb 04, 2014 11:56 pm Scris de Admin

» GETA,LA MULTI ANI!!!
Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeMar Mai 14, 2013 7:30 am Scris de Geta

» Pentru tine, Vio, flori multe de Florii!!!
Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeDum Apr 28, 2013 9:48 pm Scris de Geta

» Floriile - obiceiuri
Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeDum Apr 28, 2013 7:32 pm Scris de Geta

» Ioana, la multi ani!!!
Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeVin Mar 22, 2013 6:08 am Scris de Geta

» LA MULTI ANI! ELENA
Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeMar Mar 05, 2013 8:34 pm Scris de Geta

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mier Iun 18, 2014 12:03 am

 

 Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeLun Feb 14, 2011 2:23 am

Omul se naste o singura data, dar nu moare cu adevarat. Din reincarnare in reincarnare el nu face altceva decat sa-si schimbe trupul pana cand ajunge la adevarata libertate, in Nirvana. Principiul care dirijeaza calatoria dintr-un corp intr-un altul este legea karmei. Scopul spiritualitatii hinduse este acela de eliberare fata de legatura karmica, pentru a se putea uni cu Brahman.


Credeti in reincarnare?


Printre parintii Bisericii se numara remarcabili gnostici care credeau in reincarnare. Origen, Clement din Alexandria, Sfantul Ieremia si multi altii considerau ca spiritul se reincarneaza – teorie antica a umanitatii intalnita si in ideologiile egiptenilor, ale indoeuropenilor si in marile doctrine ezoterice.
Desi in trecut argumentele folosite in favoarea reincarnarii erau de nivel metafizic, se pare ca ce a primat a fost un considerent practic: reincarnarea presupune salvarea tuturor (fie ca ei sunt credinciosi sau nu). Avand sansa unei vieti noi, spiritul se poate perfection indiferent de ce face el in momentul de fata. Astfel, cel putin teoretic, spiritul nu poate fi condamnat irevocabil si nici nu poate fi anatemizat, exceptand situatia unui pact cu Diavolul. Biserica nu are cum sa-l constranga la dreapta credinta si nici nu-l poate infricosa cu pedeapsa Iadului – lucru considerat intolerabil. Rezultatul: reincarnarea devenea erezie.
Reincarnarea in Hinduism


Ideea reincarnarii a fost exprimata de-a lungul timpului cel mai pregnant in Hinduism, dar si aici a trecut printr-o serie de reinterpretari. Textele cele mai vechi, Vedele, nu pomenesc absolut nimic despre aceasta. Abia in Upanishade, vechea teorie a platii a fuzionat cu idea de reincarnare. Identificarea Sinelui (Atman) cu Absolutul (Brahman) nu poate avea loc decat daca Sinele incheie ciclul infernal al existentei (Samsara), adica sirul de reincarnari succesive. Salvarea este data de oprirea revenirilor pe Pamant si nicidecum de inmultirea numarului de reincarnari (cum pretend adeptii occidental ce au o viziune deformata asupra hinduismului).

Nu este vorba in acest caz despre o noua nastere. Omul se naste o singura data, dar nu moare cu adevarat. Din reincarnare in reincarnare el nu face altceva decat sa-si schimbe trupul pana cand ajunge la adevarata libertate, in Nirvana. Principiul care dirijeaza calatoria dintr-un corp intr-un altul este legea karmei. Scopul spiritualitatii hinduse este acela de eliberare fata de legatura karmic, pentru a se putea uni cu Brahman. Prin Bakhti (curentul de devotiune) se insista asupra harului divin ca mod unic de salvare. Omul nu este agentul propriei eliberari din ciclul reincarnarilor. Hinduismul culmineaza printr-o mistica a eliberarii, dar nu si prin explicarea raului si mortii prin reincarnare.

Ideea de reincarnare, sub diferite forme si curente, a mai fost analizata si promovata de budisti, filosofia moderna, spiritism si rozicrucieni sau antropozofi.
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeLun Feb 14, 2011 2:25 am

Cele 9 vieti


O teorie mai noua despre reincarnare este cea a reverendului preocupat de astrologie pe nume Cindy Myers care, timp de 21 de ani, a efectuat studii aprofundate pe un esantion de peste 10000 de oameni, ajungand la descoperiri uluitoare – fiinta umana trece prin noua reincarcari succesive (prima viata poate fi traita de mai multe ori, pana in momentul cand spiritul/sufletul isi invata lectiile si este capabil sa evolueze). Deci data viitoare cand auziti ca pisica are noua vieti, ganditi-va ca, in aceasta privinta, se aseamana cu noi mai mult decat am fi crezut…
La a cata reincarnare sunteti?


Numarul vietii la care am ajuns se calculeaza astfel:
• adaugati ziua nasterii la luna nasterii dumneavoastra
• apoi adaugati ultimele doua cifre ale anului in care v-ati nascut
• reduceti numarul respectiv la o cifra
Exemplu: 26 iulie (7) 1988 = 26 + 7 + 88 = 121 = 1 + 2 + 1 = 4 – numarul acesta reprezinta viata pe care o traiti acum.
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeLun Feb 14, 2011 2:30 am

Prima viata


Aceasta este prima experienta pe plan fizic a sufletelor tinere. Oamenii care acum traiesc prima viata fac multe greseli fundamentale, obisnuite. Pentru ei totul este necunoscut si nou si tin la tot ceea ce stiu. Par a fi imaturi si uneori egoisti. Unii dintre ei nu cred in existenta lui Dumnezeu si, mai mult decat atat, nu cred in viata de apoi.
Cei aflati la prima viata nu au trasaturi de personalitate specific gata dezvoltate si invata totul din mers. Fiindca sufletul lor este tanar, fac multe greseli. Cea mai mare dificultate pentru ei este sa invete sa nu traiasca in universul creat de propria lor persoana. Trebuie sa invete sa ia initiativa si sa se straduiasca sa inteleaga mecanismele de functionare ale relatiilor interpersonal. De asemenea, au nevoie sa fie mai deschisi spre intelepciunea spirituala.
Scopul lor este sa afle de unde vin si sa dobandeasca credinta in Dumnezeu.


A doua viata


Persoanele care traiesc acum a doua viata incearca sa-si imbunatateasca relatiile de orice fel cu oamenii. Vor incerca orice cel putin o data si isi vor da seama ca au nevoie de cei din jur pentru a supravietui. Ei trebuie sa inteleaga semnificatia si importanta familiei, a parintilor, a prietenilor si a partenerilor.
Oamenii din viata a doua au o profunda credinta in Dumnezeu (dobandita dupa experientele din viata anterioara). Ei trebuie sa invete sa fie toleranti, sa-I aprecieze pe cei din jur si sa iubeasca.




A treia viata


Cei care au ajuns la a treia viata sunt precauti si inradacinati in traditie. Le plac aranjarea in forma si structura. De obicei se bucura de bunastare financiara si cresc in sanul unei comunitati pe care nu o parasesc niciodata.
Acestia evita aventurile riscante si nu le place sa experimenteze noul. Cred in Dumnezeu, dar nu in mod covarsitor. Tind sa fie soti buni, fiind puternic orientate spre familie si sunt prieteni loiali.
Provocarea cu care se confrunta consta in a avea mai multa incredere in propriile forte si a trece dincolo de bariera sigurantei.


A patra viata


Oamenii aflati la a patra viata sunt rareori conventionali fata de familie si parteneri. Ei sunt un mélange intre cei aflati la a treia viata si cei aflati la a cincea. Ei s-au nascut cu anumite teluri pe care doresc sa le atinga. Au tendinta de a fi precauti (precum cei aflati la a treia viata), dar pun la indoiala si cerceteaza misterele vietii.
In ceea ce priveste dragostea, le place sa-si gaseasca un partener, sa se aseze la casa lor si sa traiasca fericiti pana la adanci batraneti. Cei mai multi dintre cei aflati la a patra viata au parteneri predestinati. Sunt suflete pereche care accepta sa se intoarca, pentru a se casatori cu o anumita persoana dintr-o viata anterioara. Relatiile lor sunt, de obicei, de durata.
Mai mult decat oricare altii, cei aflati la a patra viata au sanse mari de a apela la terapie pentru a-si rezolva problemele. Vor pierde cateva dintre oportunitatile pe care le ofera viata pentru ca nu au curajul sa-si assume destule riscuri. Totusi, cei aflati in acest stadiu de reincarnare pot fi foarte imprevizibili.


A cincea viata


Nascuti cu o lista uriasa de lucruri pe care vor sa le traiasca si sa le implineasca, cei aflati la a cincea viata sunt entuziasmati la maximum de faptul ca traiesc si au planuri marete. Au noroc, dar nu sunt coplesiti de bogatii. Unii dintre ei pot fi extraordinar de creative si pot castiga bani gratie propriilor puteri.
Cred cu tarie in viata de apoi insa nu se pricep sa-si gestioneze cum trebuie relatiile interumane, fiind inconstant. Multi dintre ei traiesc mai multe povesti amoroase decat media. Le place varietatea in dragoste si e posibil sa nu se casatoreasca niciodata sau sa nu aiba nicio relatie personala timp de mai multi ani. Le place viata pe care o duc si nu simt nevoia de a avea un partener. Sunt pe Pamant ca sa se distreze, sa se joace si sa traiasca viata din plin.
Pentru ei, provocarea este aceea de a nu-I rani pe cei din jur cu egoismul lor. Trebuie sa-si rezolve problemele legate de ego.


A sasea viata


Cei aflati la a sasea viata traiesc pentru a mosteni lumea si au nevoie sa inteleaga pe deplin planul fizic – nu doar pamantul,ci si corpul. Ei trebuie sa incite cum ne slujeste corpul, cum sa avem grija de el si s ail folosim la potential maxim. Unii dintre ei se nasc cu probleme de sanatate si de aceea au capacitatea de a realize ca mediul este foarte important pentru o buna functionare a organismului uman (astfel pot depasi orice boala).
Daca inteleg universul si mersul acestuia, pot implini multe lucruri marete si, eventual, pot deveni foarte instariti si au parte de o viata materialista. Trebuie sa experimentam macar o data acest tip de viata pentru a ne da seama ca nu merita traita si avem nevoie sa invatam sa lasam in urma bunastarea materiala.
Cei care isi traiesc a sasea viata sunt puternic orientati spre familie. Primesc multe rasplate karmic in relatiile pe care le au. Daca si-au creat o karma pozitiva, vor avea parte de parteneri iubitori. Daca si-au creat o karma negative, atunci relatiile lor vor fi dificile.
Dificultatea cu care ei se confrunta este aceea de a-si lasa la o parte nevoile materialiste astfel incat sa poata stabili un echilibru intre munca si relatiile personale.

A saptea viata


Aceasta este o viata plina de provocari, este o viata karmic. Unii dintre cei care isi traiesc a saptea viata se nasc pentru a fi complet dependent de societate. Prin cercetarile efectuate, Reverendul Myers a descoperit ca multe persoane aflate in aziluri si institutii similar isi traiau a saptea viata. Daca nu sunt ei dependenti de ceilalti, atunci cei din jur sunt dependenti de ei (platesc pentru karma negative creata in cele sase vieti anterioare).
In comparative cu cei care isi traiesc celelalte vieti, cei aflati la a saptea viata au cea mai accentuate tendinta de a se gandi la sinucidere. Provocarea este aceea de a-si “duce crucea pana la capat” (in aceasta viata) si sa plateasca cu bunavointa toate datoriile karmice.


A opta viata


Cei care traiesc a opta viata isi vor creea un stil de viata mai bun si confortabil, o realitate mai placuta. Ei pot schimba lumea in mod grandiose, modificand realitatea. In aceasta categorie se inscriu guru si liderii spirituali. Binecuvantati financiar, multi dintre cei aflati la a opta viata sunt detasati in privinta relatiilor personale. Ei vor sa ajute lumea intreaga, sa promoveze dragostea si pacea si sa faca schimbari majore pe plan mondial. Merg inainte pentru a raspandi cuvantul lui Dumnezeu si au banii necesari pentru a-si permite un astfel de stil de viata.

Provocarea lor este aceea de a-si folosi firea spirituala pentru binele suprem si de a sta departe de manipulare.


A noua viata


Cei aflati la a noua viata sunt fericiti, dar vietile lor tind sa fie considerate foarte triste de catre ceilalti. Sunt indrumati indeaproape de Dumnezeu. Daca va aflati la a noua viata, nu sunteti malitiosi, nu doriti raul nimanui si nu puteti face nicio greseala foarte mare. Daca faceti ceva necinstit, sunteti prinsi de fiecare data. Dumnezeu ii obliga pe acesti oameni sa se comporte asa cum trebuie. Daca mint, sunt prinsi. Daca fura, merg la inchisoare. Totul fiindca aceasta este ultima viata si trebuie sa fie pregatiti sa plece de pe pamant fara pacate prea mari. Nu detin niciodata prea multe si nu par a avea noroc din punct de vedere financiar. Dumnezeu face toate acestea pentru a le fi mai usor sa paraseasca planul fizic. Au mai putine lucruri de care trebuie sa se desparta.
De asemenea sufera de boli fizice. Nu se simt, de obicei, confortabil in trupurile lor si par a purta poveri suplimentare. Acest fapt ii ajuta, de asemenea, sa se desparta de aceasta viata fara a privi inapoi.
Cei aflati la a noua viata par a avea relatii proaste pentru ca atrag sufletele mai tinere, pe care trebuie sa le invete. Provocarea lor este aceea de a-si pastra natura spirituala si de a nu-si pierde credinta, indiferent cat de multe dificultati par a infrunta.







In loc de concluzie (despre reincarnare)…


"Cea mai mare contributie a Indiei adusa lumii este sa ii ofere o viziune spirituala a omului. Iar lumea face bine daca se deschide de bunavoie acestei stravechi intelepciuni ca sa dobandeasca prin ea o imbogatire pentru viata omeneasca".
- Papa Ioan Paul al II-lea -






sursa: www.garbo.ro
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeSam Feb 19, 2011 11:01 pm

scratch scratch ...si daca una spune numarul ala si alta simt eu? scratch
Da, eu recunosc in mine trasaturi din toate vietile! peruca Ce ma fac? Cum ma clasific? peruca
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeDum Feb 20, 2011 10:51 pm

si eu.
getule, ne aflam intr-o dilema.
singura solutie e sa ne calculam numarul reincarnarii ( vezi al doilea post ).
dupa ala as fi cica la a 8-a.
da' ma recunosc si eu in cate un amanunt din fiecare, plus aia a noua ca nu reusesc sa calc si eu pe dunga, ca nu ma lasa.
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:36 am

...Pai sa refacem legile astea, dupa cum le simtim noi!!! io mic nu stiu nimic
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeVin Feb 25, 2011 1:03 pm

adica?
traim in toate cele 9 vieti deodata? scratch

nu-s legi, sunt doar idei.
cred ca e loc si de ideile noastre cheers
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeDum Feb 27, 2011 11:33 pm

No! Combinam ce stim si simtim toti si tragem apoi concluzii... sa ne multumeasca si pe noi... io mic nu stiu nimic
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeMier Mar 02, 2011 2:15 am

n-am inteles nimic, da-mi place cum suna! Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate 867702
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeMier Mar 02, 2011 2:34 am

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate 473808
Ii preasimplu... da'.... Iti iesplic maine, acum le e somn degetelor... Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate 6098
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeMier Mar 02, 2011 4:11 am

te-astept la cotitura! Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate 867702
Sus In jos
Aether
ghiocel
ghiocel
Aether


Mesaje : 14
Data de inscriere : 23/03/2011
Localizare : intre doua lumi

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeJoi Mar 24, 2011 3:01 pm

Poate ca deranjez dandu-mi cu parerea , fiind o novice, va rog sa-mi spuneti.

Traiesc viata a saptea si da, este plina de provocari. In rest, incorect, am alte principii.
Am ramas din celelalte vieti cu :
Viata 1- inca mai traiesc in universul creat de propria-mi persoana, ma simt cel mai bine.
Viata 2-importanta familiei.
Viata 3-precautaia
Viata 4-cercetarea misterelor, ador misterul.
Viata 5-nu ma regasesc in ea deloc
Viata 6-nu stiu daca am fost vreodata rasplatita karmic si daca am fost, acum platesc pentru asta.
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeJoi Mar 24, 2011 4:29 pm

nu deranjezi nimic, de unde ideea asta? Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate 867702
scrie tot ce iti trece prin cap, aici totul este permis, cu o conditie:
libertatea fiecaruia se incheie acolo unde incepe libertatea celuilalt.
adica nu ne dam in cap, nu ne jignim, chestii d-astea de la sine intelese.
controverse, pareri diferite, argumente de bun simt, sunt mereu admise, pt. ca suntem diferiti si percepem diferit lumea.
Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate 303236
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeLun Mar 28, 2011 10:03 am

Aether a scris:
Poate ca deranjez dandu-mi cu parerea , fiind o novice, va rog sa-mi spuneti.

Traiesc viata a saptea si da, este plina de provocari. In rest, incorect, am alte principii.
Am ramas din celelalte vieti cu :
Viata 1- inca mai traiesc in universul creat de propria-mi persoana, ma simt cel mai bine.
Viata 2-importanta familiei.
Viata 3-precautaia
Viata 4-cercetarea misterelor, ador misterul.
Viata 5-nu ma regasesc in ea deloc
Viata 6-nu stiu daca am fost vreodata rasplatita karmic si daca am fost, acum platesc pentru asta.
Interesant ar fi daca peste 10 ani, sa zicem, tot aici si fara a reciti ce ai constatat azi, ai reevalua lucrurile pe aceeasi baza... Cred ca trecerea prin viata reaseaza lucrurile... Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate 867702
Cati ani ai, Aether?
Sus In jos
Vio
Moderator
Moderator



Mesaje : 3767
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 72
Localizare : acasa

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeLun Mar 28, 2011 10:49 am

Cred ca ai suferit mult!Te imbratisez,stiu ca nu trece dar altceva nu am ce face! Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate 163603 Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate 163603
Sus In jos
Aether
ghiocel
ghiocel
Aether


Mesaje : 14
Data de inscriere : 23/03/2011
Localizare : intre doua lumi

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeLun Mar 28, 2011 11:11 am

[quote="GetaInteresant ar fi daca peste 10 ani, sa zicem, tot aici si fara a reciti ce ai constatat azi, ai reevalua lucrurile pe aceeasi baza... Cred ca trecerea prin viata reaseaza lucrurile... Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate 867702
Cati ani ai, Aether?[/quote]

Cine stie pe unde ma vor mai duce pasii in 10 ani dar daca voi veti fi aici, de ce nu ?
Nu vreau sa fac o promisiune catre voi ci mie insami ca am sa scriu sa vad ce s-a schimbat. Interesant. Cred ca este singura promisiune pe care o pot face pe termen lung. Peste 2 ani schimb prefixul in 3.

Vio iti multumesc pentru imbratisare, i-am simtit caldura. Cat despre suferinta, nu mai stiu cine a zis si cand a zis, imi scapa acum dar suna cam asa :" Mai bine sa nu aflam cat putem duce ".

Citesc acum o carte interesanta "Retrospectiva asupra Armaghedonului" - Kurt Vonnegut si m-a impresionat dialogul :

" L-am intrebat pe Mark mai demult ce sens are viata, fiindca n-am nici cea mai mica idee.
A zis:
-Tată, suntem aici ca sa ne ajutam unii pe altii sa trecem prin chestia asta, orice-ar fi ea. Orice-ar fi ea.
-Orice-ar fi ea". Nu-i rau. As putea s-o tin minte pe-asta. ""

Sper sa nu ma fi departat prea mult de la subiect. na si tie


Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeLun Mar 28, 2011 2:22 pm

orice ar fi ea! mda....buna idee, interesant exprimata...

nu te-ai departat deloc de subiect, aici nu exista limitari atat de stricte si nimeni NU va fi pedepsit prin avertisment sau mai rau, ban, ca si-a permis sa devieze discutia, cum am vazut in multe locuri.

suntem oameni, inca totusi copii, si mintile noastre fac asocieri, iar odata cu trecerea timpului, ideile se imbogatesc, noi evoluam....sau asa credem.... Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate 872290

incercam sa ne creem un anumit confort intelectual care sa ne apropie, si nu sa fim indepartati de niste reguli stricte sau absurde.
alea sa fie acolo unde isi gasesc rostul, in armata, la job etc.

liber la scris! flower
Sus In jos
Xena
ghiocel
ghiocel
Xena


Mesaje : 315
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 47
Localizare : Navodari

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 11:31 am

M-ati bagat intr-o mare ceatza dar cum mi-a reiesit ca ma apropii de marea mantuire si ca traiesc a 8-a viatza, nu mai cer esplicatiuni. stramba lemne
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 1:54 pm

Xena a scris:
M-ati bagat intr-o mare ceatza dar cum mi-a reiesit ca ma apropii de marea mantuire si ca traiesc a 8-a viatza, nu mai cer esplicatiuni. Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate 872290


te pomenesti ca nu ai faruri de ceatza??? Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate 676465
Sus In jos
Xena
ghiocel
ghiocel
Xena


Mesaje : 315
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 47
Localizare : Navodari

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeMier Apr 20, 2011 5:56 pm

A, faruri am, doar creierul e cel al... magarului din ceatza. Shocked
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeJoi Apr 21, 2011 8:50 am

No, suntem ca in jocurile cu oglinzi: schimbi unghiul si se schimba si perspectiva!
Asa ca... traiti-va viata asta, a cata o fi ea... dupa cum simtiti...
Nu e o filosofie, ci o nevoie de echilibru... Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate 867702
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeJoi Apr 21, 2011 12:23 pm

Geta a scris:
No, suntem ca in jocurile cu oglinzi: schimbi unghiul si se schimba si perspectiva!
Asa ca... traiti-va viata asta, a cata o fi ea... dupa cum simtiti...
Nu e o filosofie, ci o nevoie de echilibru... Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate 867702


bravo getu, asta era! io nu imi gaseam cuvintele!
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitimeVin Apr 22, 2011 10:24 am

Esenta vietii vesnice. Ramane de rezolvat doar chestia cu tigarile.... scratch
Sus In jos
Continut sponsorizat





Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Empty
MesajSubiect: Re: Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate   Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate Icon_minitime

Sus In jos
 
Numerologie hindusa: vieti anterioare, personalitate si fatalitate
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
prietenie :: Istorie, civilizatii :: Civilizatii-
Mergi direct la: