prietenie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
prietenie

prietenie, relatii inter-umane, normal si paranormal, diaspora, lectura, filme, istorie, filosofie, relaxare, intrebari, raspunsuri, umor.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» LA MULTI ANI,GETA !!!!
Zodi....AC! Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 6:06 am Scris de Geta

» Viorele pentru VIO!!! La multi ani!!!
Zodi....AC! Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 9:33 am Scris de Geta

» Bancuri
Zodi....AC! Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 7:23 pm Scris de Geta

» La multi ani !!! IOANA
Zodi....AC! Icon_minitimeMar Feb 04, 2014 11:56 pm Scris de Admin

» GETA,LA MULTI ANI!!!
Zodi....AC! Icon_minitimeMar Mai 14, 2013 7:30 am Scris de Geta

» Pentru tine, Vio, flori multe de Florii!!!
Zodi....AC! Icon_minitimeDum Apr 28, 2013 9:48 pm Scris de Geta

» Floriile - obiceiuri
Zodi....AC! Icon_minitimeDum Apr 28, 2013 7:32 pm Scris de Geta

» Ioana, la multi ani!!!
Zodi....AC! Icon_minitimeVin Mar 22, 2013 6:08 am Scris de Geta

» LA MULTI ANI! ELENA
Zodi....AC! Icon_minitimeMar Mar 05, 2013 8:34 pm Scris de Geta

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mier Iun 18, 2014 12:03 am

 

 Zodi....AC!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Zodi....AC! Empty
MesajSubiect: Zodi....AC!   Zodi....AC! Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 4:43 pm

Ce spun zodiile cand se trezesc...adormite pe veci! :)



Berbec: "Cine-i seful aici? Vreau sa-l vad pe Zeul Suprem acum! Sunt mort? Zau, nu am crezut ca mi se poate intampla chiar mie!! De unde pot sa fac rost de un palat de cristal luminat ca ala??"


Taur: Parasindu-si corpul, Taurul realizeaza ca nu mai are stomac si se intoarce instantaneu in corp, fara sa vada tunele, lumini sau entitati ceresti, ceea ce il face sceptic pentru tot restul vietii.



Gemeni: Ideea de baza in cazul Gemenilor nu este experienta in sine, ci felul in care o pot infrumuseta atunci cand o povestesc (sau o scriu). De vreme ce Gemenii se simt bine in orice lume, mai putin intr-una fara telefoane, internet sau alte mijloace de comunicare, se intorc in corp destul de repede - iar gura are tendinta de a functiona inaintea restului corpului.


Rac: Racii traiesc cam 125 ani si, in general, nu au de-a face cu moartea aparenta. In schimb, din cand in cand, se pot apropia de ceea ce restul numesc "viata", atunci cand isi fac curaj sa iasa din casa pentru cumparaturi.



Leu: " Nuuuuuuuuuuuu....NU am murit! Nu, nu nu!! Cine-s aia in alb? Ce naiba canta acolo..? Suna complet aiurea. Eu pot sa cant mai bine! Unde e dirijorul? Vreau un microfon acum! Si nu ma deranjati, decat daca e vorba de un impresar important!"


Fecioara: Dupa 60 ore de munca in continuu, Fecioara pica franta si paraseste corpul, ajungand intr-un tunel de lumina ce straluceste de curatenie... insa, in curand, incepe sa se ingrijoreze la gandul ca cei dragi au ramas singuri si fara ajutorul ei, asa ca revine in corp instantaneu, se ridica, spune ca e ok si se uita la ceas pentru a vedea daca nu cumva e in intarziere.



Balanta: In corp, in afara corpului, in corp...in cele din urma spiritul se hotaraste sa iasa... Balanta vede un tunel la capatul caruia se afla o fiinta luminoasa. " Sa fie Isus? Stai asa... poate e Kwan Yin. Hainele alea sunt stilul ei". Nereusind sa se hotarasca daca sa traverseze tunelul (ce ar fi moartea daca nu ai cu cine sa o imparti??), Balanta se trezeste inapoi in corp din greseala, iar primul gand este sa deschida o agentie matrimoniala pentru suflete...



Scorpion: De vreme ce majoritatea Scorpionilor au 9 vieti, acestia sunt tentati sa experimenteze multe feluri de moarte aparenta (uneori provocata de ei insisi). Cand se despart de corp, o foarte mica parte din ei traverseaza tunelul de lumina fara a intalni o fiinta astrala cu care sa faca sex. Intrebati pe cine ar dori sa intalneasca la celalalt capat - 75% vor numi vampirul preferat, iar Meduza este urmatoarea optiune.


Sagetator: Parasindu-si corpul, Sagetatorul nu se poate abtine sa nu rada de felul stupid in care a facut-o. Dupa ce reuseste intr-un fel complet aiuristic sa strapunga tunelul de lumina, refuza sa se intoarca in corpul pe care a incercat sa il abandoneze atata timp, printr-o serie de accidente datorate neindemanarii proverbiale. Deoarece este foarte curios daca religiile "organizate" sunt valide, profita de ocazie pentru a invata cateva lucruri esentiale... pana cand, satule, entitatile astrale, il trimit inapoi in corp, pentru cat mai mult timp posibil.


Capricorn: Capricornului ii ia ceva timp sa realizeze ca a murit, mai ales ca pe lumea celalalta sunt locuri speciale, amenajate ca niste birouri, in care sunt instalati Capricornii. Un domn batran si distins le inmaneaza un manual numit" Cum sa reusesti in afacerile astrale", un exemplar de "evaluarea muncii" (pentru profani- evaluarea faptelor bune si rele din timpul vietii) si o nota roz (reinviere). Capricornii se intorc destul de repede in corp, nefiind capabili sa indure existenta non-fizica.



Varsator: Varsatorul ajunge in Rai, vede ca nu este condus prin consens si se duce in Iad, unde macar e anarhie si regulile sunt facute pentru a fi incalcate. Intr-un mod ironic, experienta Varsatorului e destul de traditionala- Dumnezeu-Tatal, Sf. Petru, coruri de ingeri etc. deci un alt motiv pentru a opta pentru Iad. O data ajuns acolo, il venereaza la culme pe Satan & Co. cu ideile lor de reforme, asa ca sunt trimisi de urgenta inapoi in corp.


Pesti: Dintr-un motiv sau altul, Pestii nu prea observa moartea aparenta. In schimb, intr-o zi de munca normala, multi Pesti spun ca vad fiinte cu figuri suferinde care le spun intr-un mod calm sa se intoarca in corp.


Ultima editare efectuata de catre ioana_io in Mier Mar 02, 2011 2:18 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 111
Localizare : Vacanta

Zodi....AC! Empty
MesajSubiect: Re: Zodi....AC!   Zodi....AC! Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:46 am

...AC!
muritor de ras muritor de ras muritor de ras
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Zodi....AC! Empty
MesajSubiect: Re: Zodi....AC!   Zodi....AC! Icon_minitimeMier Feb 23, 2011 7:18 pm

ac, ac.
iote ca ma miram io de ca ma tot reincarnez atata....
acu' am si "iesplicatia".
"dincolo" fac prostii.
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Zodi....AC! Empty
MesajSubiect: Re: Zodi....AC!   Zodi....AC! Icon_minitimeMier Feb 23, 2011 7:20 pm

Geta a scris:
...AC!
Zodi....AC! 473808 Zodi....AC! 473808 Zodi....AC! 473808



fata, baga si mataluta o zi de nastere, ceva, ca sa stiu unde te incadrez.
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 111
Localizare : Vacanta

Zodi....AC! Empty
MesajSubiect: Re: Zodi....AC!   Zodi....AC! Icon_minitimeMier Feb 23, 2011 9:31 pm

Triispi mai muritor de ras
prefer sa nu plec, sa am cat de cat unde sa mai pun mancarea... muritor de ras
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Zodi....AC! Empty
MesajSubiect: Re: Zodi....AC!   Zodi....AC! Icon_minitimeMier Feb 23, 2011 10:58 pm

ce triispi mai?
ce plecat?
sa mor de intelege io ce spune mataluta, beusi gazutz? Zodi....AC! 867702
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 111
Localizare : Vacanta

Zodi....AC! Empty
MesajSubiect: Re: Zodi....AC!   Zodi....AC! Icon_minitimeDum Feb 27, 2011 11:41 pm

Bai! Ce gaz? De ce gaz? Ce fel de gaz?
"Triispi mai" - era replica la:
ioana_io a scris:
Geta a scris:
...AC!
Zodi....AC! 473808 Zodi....AC! 473808 Zodi....AC! 473808
fata, baga si mataluta o zi de nastere, ceva, ca sa stiu unde te incadrez.

"Prefer sa nu plec, sa am cat de cat unde sa mai pun mancarea... " era reactie la
"Taur: Parasindu-si corpul, Taurul realizeaza ca nu mai are stomac".


Nu-s logica??????????????????

AC!!!
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Zodi....AC! Empty
MesajSubiect: Re: Zodi....AC!   Zodi....AC! Icon_minitimeMier Mar 02, 2011 2:20 am

nu, nu esti!
sau dorm io!
m-ai derutat cu triispi ala si nu m-am apucat de analizat zodiile....era mai simplu sa imi spui tu decat sa o iau de la cap Zodi....AC! 867702

deci tu te intorci repejor inapoi din cauza lu' stomacu'!
foaaaarte prozaic scratch
io din cauza ca cica l-as alege drept guru pe aghiuta Zodi....AC! 163603 , ceea ce oricum nu crez....
iezista o iesplicatie: candva am citit zodiacul asta si mi-a picat fisa ce trebuie sa fac sa ma trimita nenii aia inapoi.
data aviatoare te iau si pe tine, bine? doar ca sa schimbi decorul si sa mai uiti de stomac Basketball
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 111
Localizare : Vacanta

Zodi....AC! Empty
MesajSubiect: Re: Zodi....AC!   Zodi....AC! Icon_minitimeMier Mar 02, 2011 2:40 am

Hihihi...
Eu de fapt sunt convinsa ca nu mai am nimic la stomac (desi regimul mi-l fac dupa urechea mea, combinat cu ce-mi prieste), da'mi place sa il aduc in discutie, ca sa fie mai interesant...

Da, imi plac aventurile... desi 10% sunt conservatoare... Cred insa ca nu te las singura... din spirit de echipa! Pe cine mai luam cu noi? Pe Vadim Tudor? Zodi....AC! 473808
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Zodi....AC! Empty
MesajSubiect: Re: Zodi....AC!   Zodi....AC! Icon_minitimeMier Mar 02, 2011 4:10 am

hihi...dar taurul din poveste se intoarce in lume pt. ca ii place sa pape...





asa e cu regimurile pt. stomac, daca selectezi ce iti face bine de ce nu iti face bine si papi doar ce iti face bine, se vindeca.
dupa care iar incepi sa papi creanga, iar vine gastrita, iar o pui la regim si istoria se repeta.
mai, daca il vrei, il luam si pe vadim.
si io as mai lua vreo cateva prietene, am io un plan de uzurpare a tronului lui aghiuta....si sa vezi atunci cate alegeri vom castiga, pt. ca vom candida in bloc si vom conduce in bloc ( bloc pe care nu il vom imparti in scari de bloc, nunu ).
alandala adica.
toata lumea va fi fericita in iad.
ingerasii isi vor intrerupe oripilati cantarile suave din harpa la auzul rasetelor ce vor veni de jos.
insusi doamne-doamne va veni manios, sa ne traga de urechi.
si cand il va vedea pe talpa iadului legat cu franghie de matase impletita in sase, iar pe noi facand ghidusii, si toata suflarea subpamanteana stand cuminte si scriind pentru eternitate comedii, poante si balarii, va izbucni in ras si ne va mangaia pe cap ca un bunic bun.
dap.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Zodi....AC! Empty
MesajSubiect: Re: Zodi....AC!   Zodi....AC! Icon_minitime

Sus In jos
 
Zodi....AC!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
prietenie :: Divertisment :: Divertisment-
Mergi direct la: