prietenie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
prietenie

prietenie, relatii inter-umane, normal si paranormal, diaspora, lectura, filme, istorie, filosofie, relaxare, intrebari, raspunsuri, umor.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» LA MULTI ANI,GETA !!!!
Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 6:06 am Scris de Geta

» Viorele pentru VIO!!! La multi ani!!!
Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 9:33 am Scris de Geta

» Bancuri
Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 7:23 pm Scris de Geta

» La multi ani !!! IOANA
Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 04, 2014 11:56 pm Scris de Admin

» GETA,LA MULTI ANI!!!
Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mai 14, 2013 7:30 am Scris de Geta

» Pentru tine, Vio, flori multe de Florii!!!
Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeDum Apr 28, 2013 9:48 pm Scris de Geta

» Floriile - obiceiuri
Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeDum Apr 28, 2013 7:32 pm Scris de Geta

» Ioana, la multi ani!!!
Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mar 22, 2013 6:08 am Scris de Geta

» LA MULTI ANI! ELENA
Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 05, 2013 8:34 pm Scris de Geta

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mier Iun 18, 2014 12:03 am

 

 Venetia 2010

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Xena
ghiocel
ghiocel



Mesaje : 315
Data de inscriere : 07/07/2010

Venetia 2010 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Venetia 2010   Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 20, 2010 10:06 pm

Superb oras. Cand voi avea bani voi face inconjurul lumii. Merita.
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Venetia 2010 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Venetia 2010   Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 20, 2010 11:36 pm

Si eu!!!
Oare putem aranja partea aia, temporal-conditionala, ca sa mergem impreuna? Nu de alta, dar cred ca tu ai pile la Dumnezeu! Eu - nici la primar...
Sus In jos
Xena
ghiocel
ghiocel
Xena


Mesaje : 315
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 47
Localizare : Navodari

Venetia 2010 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Venetia 2010   Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Sept 21, 2010 9:36 am

Ah, de ar tine doar de pilele la Doamne-Doamne...
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Venetia 2010 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Venetia 2010   Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Sept 21, 2010 11:44 am

hehe, si eu as calatori mult si bine, dar de unde malai?
si mai e ceva: intotdeauna trebuie sa iti alegi cu grija colegii de calatorit, pt. ca si cea mai grozava calatorie se poate transforma intr-un iad cu persoane nepotrivite alaturi.


despre venetia: ex-castravetele meu a avut ocazia sa calatoreasca ( ionu a stat acasa, na ) si sa ajunga in venetia pe vremea cand ionu nici macar nu visa.
a venit acasa cu impresii de genul: e un oras asezat intr-o balta, si pe deasupra mai si pute.
cand am ajuns in sfarsit acolo ( nu cu el ), culmea a fost ca venetia nu a mirosit a nimic, nici macar a peste sau a alge sau a mare.
si mi-a placut cel mai mult...ia ghiciti ce?
nu piata san marco, nu grand canale, nu puntea suspinelor, nici podul rialto.
hehe, nu sunt turist adevarat.
cel mai misto fu drumul inapoi: dinspre centrul ala unde se inghesuie toti turistii, inapoi spre marginea venetiei.
ne-am incurcat, ne-am ratacit, ne-am zapacit, dar a fost suuuper misto sa trecem peste zeci de podulete arcuite, sa alergam pe langa micile canale ( strazi, la ei ), sa ne holbam la gondolierii care se intalneau pe stradutele ( canalutele ) inguste la sfarsit de program si se salutau cu glas tare ( ciao, marco, ciao giovanni, ciao alessandro ) si dupa un timp, sa intalnim pancarte de carton lipite in intersectiile de canalute ori stradute, cu sageti frumos desenate, deasupra carora scria: "bahnhof" ( gara, in jermana ).
pei nu ne-am mai ratacit deloc.
ori o dovada de ospitalitate si grija, ori ca localnicii s-au saturat sa fie deranjati in puterea noptii: "scusi, signore/signora, 'donde e bahnhof?" ).
venetia e un labirint, nu are canale sau stradute drepte decat cu titlu de exceptie, cam toate sunt curbate ori serpuite, exagerat de multe si se pare ca au un singur tel: sa te aduca pe cat se poate de rapid in punctul din care ai plecat Venetia 2010 - Pagina 2 473808
Sus In jos
Vio
Moderator
Moderator



Mesaje : 3767
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 72
Localizare : acasa

Venetia 2010 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Venetia 2010   Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Sept 21, 2010 11:56 am

ioana_io a scris:
hehe, si eu as calatori mult si bine, dar de unde malai?
si mai e ceva: intotdeauna trebuie sa iti alegi cu grija colegii de calatorit, pt. ca si cea mai grozava calatorie se poate transforma intr-un iad cu persoane nepotrivite alaturi.


despre venetia: ex-castravetele meu a avut ocazia sa calatoreasca ( ionu a stat acasa, na ) si sa ajunga in venetia pe vremea cand ionu nici macar nu visa.
a venit acasa cu impresii de genul: e un oras asezat intr-o balta, si pe deasupra mai si pute.
cand am ajuns in sfarsit acolo ( nu cu el ), culmea a fost ca venetia nu a mirosit a nimic, nici macar a peste sau a alge sau a mare.
si mi-a placut cel mai mult...ia ghiciti ce?
nu piata san marco, nu grand canale, nu puntea suspinelor, nici podul rialto.
hehe, nu sunt turist adevarat.
cel mai misto fu drumul inapoi: dinspre centrul ala unde se inghesuie toti turistii, inapoi spre marginea venetiei.
ne-am incurcat, ne-am ratacit, ne-am zapacit, dar a fost suuuper misto sa trecem peste zeci de podulete arcuite, sa alergam pe langa micile canale ( strazi, la ei ), sa ne holbam la gondolierii care se intalneau pe stradutele ( canalutele ) inguste la sfarsit de program si se salutau cu glas tare ( ciao, marco, ciao giovanni, ciao alessandro ) si dupa un timp, sa intalnim pancarte de carton lipite in intersectiile de canalute ori stradute, cu sageti frumos desenate, deasupra carora scria: "bahnhof" ( gara, in jermana ).
pei nu ne-am mai ratacit deloc.
ori o dovada de ospitalitate si grija, ori ca localnicii s-au saturat sa fie deranjati in puterea noptii: "scusi, signore/signora, 'donde e bahnhof?" ).
venetia e un labirint, nu are canale sau stradute drepte decat cu titlu de exceptie, cam toate sunt curbate ori serpuite, exagerat de multe si se pare ca au un singur tel: sa te aduca pe cat se poate de rapid in punctul din care ai plecat Venetia 2010 - Pagina 2 473808



Acelas lucru mi-a spus si Iulia,ca nu a mirosit urat acolo si a fost fr.frumos,in prima zi s-au ratacit si au stat pana seara tarziu in piata,pana le-am spus eu sa sune la grupul celalat si sa isi dea un punc de regasire...asa a facut si au reusit... ei au fost 26 de colegi cu 2 profesori si s-au impartit in grupe de 2-3....in urmatoarele zile a fost super,au vizitat multe muzeie si biserici,ptr.cursul de desen.Singuru lucru
rau a fost decat tantari,a venit muscat rau de ei ,mai ales la ochiul stang,deabea ieri s-a invinetit si e putin umflat.Si cand a plecat de acasa i-am spus sa fie atenta ca sant tantari...dar se mai intampla!
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Venetia 2010 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Venetia 2010   Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Sept 21, 2010 12:25 pm

ma, sunt acolo in partea adriaticii niste tantari feroce.
umflatura se face maaaaaaare cat o caldare si te mananca cel putin o saptamana.
eu nu am putut supravietui fara antihistaminic.
i-am aratat farmacistului umflaturile si el a ras si mi-a spus ca asta e o problema mare la ei.

mi-a dat alifia aia cu antihistaminic si am scapat de chinuri.
umflaturile au ramas, au trecut greu, dar macar nu m-am mai scarpinat toata ziulica.
nu avea ea ce atenta sa fie, tantarii vin pe furis, se baga sub haine si musca, nu ai cum sa ii opresti Venetia 2010 - Pagina 2 72301
nu e fata vinovata Venetia 2010 - Pagina 2 6098
Sus In jos
Vio
Moderator
Moderator



Mesaje : 3767
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 72
Localizare : acasa

Venetia 2010 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Venetia 2010   Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Sept 21, 2010 6:57 pm

ioana_io a scris:
ma, sunt acolo in partea adriaticii niste tantari feroce.
umflatura se face maaaaaaare cat o caldare si te mananca cel putin o saptamana.
eu nu am putut supravietui fara antihistaminic.
i-am aratat farmacistului umflaturile si el a ras si mi-a spus ca asta e o problema mare la ei.

mi-a dat alifia aia cu antihistaminic si am scapat de chinuri.
umflaturile au ramas, au trecut greu, dar macar nu m-am mai scarpinat toata ziulica.
nu avea ea ce atenta sa fie, tantarii vin pe furis, se baga sub haine si musca, nu ai cum sa ii opresti Venetia 2010 - Pagina 2 72301
nu e fata vinovata Venetia 2010 - Pagina 2 6098




Stiu ca nu e de vina....de vina este ca are "Fenistil"special ptr. asta si nu si-a dat decat o data....lasa draga,ca a trecut! Venetia 2010 - Pagina 2 867702
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Venetia 2010 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Venetia 2010   Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Sept 21, 2010 10:54 pm

e, lasa draga, sa sufere daca ii e lene.
asa ca nu o mai caina.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Venetia 2010 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Venetia 2010   Venetia 2010 - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Venetia 2010
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Cultura? Civilizatie? Arta! Carnavalul de la Venetia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
prietenie :: Calatorului ii sta bine cu drumul :: Calatorului ii sta bine cu drumul - vacante, vacante-
Mergi direct la: