prietenie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
prietenie

prietenie, relatii inter-umane, normal si paranormal, diaspora, lectura, filme, istorie, filosofie, relaxare, intrebari, raspunsuri, umor.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» LA MULTI ANI,GETA !!!!
Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 6:06 am Scris de Geta

» Viorele pentru VIO!!! La multi ani!!!
Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 9:33 am Scris de Geta

» Bancuri
Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 7:23 pm Scris de Geta

» La multi ani !!! IOANA
Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_minitimeMar Feb 04, 2014 11:56 pm Scris de Admin

» GETA,LA MULTI ANI!!!
Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_minitimeMar Mai 14, 2013 7:30 am Scris de Geta

» Pentru tine, Vio, flori multe de Florii!!!
Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_minitimeDum Apr 28, 2013 9:48 pm Scris de Geta

» Floriile - obiceiuri
Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_minitimeDum Apr 28, 2013 7:32 pm Scris de Geta

» Ioana, la multi ani!!!
Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_minitimeVin Mar 22, 2013 6:08 am Scris de Geta

» LA MULTI ANI! ELENA
Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_minitimeMar Mar 05, 2013 8:34 pm Scris de Geta

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mier Iun 18, 2014 12:03 am

 

 Femeia care vb.cu animale(enigme)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Vio
Moderator
Moderator



Mesaje : 3767
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 72
Localizare : acasa

Femeia care vb.cu animale(enigme) Empty
MesajSubiect: Femeia care vb.cu animale(enigme)   Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_minitimeMier Aug 04, 2010 8:28 pm

Se poate vorbi si cu plantele

- Ce vor sa-i comunice omului animalele?
Femeia care vb.cu animale(enigme) 3003_1280075680
Magarul citeste foarte bine gandurile omului




- Mult timp m-am intrebat si eu de ce comunic cu animalele. Credeam ca aveau un mesaj pe care doreau sa il transmita. Lumea animala are mare nevoie de a fi recunoscuta drept ceea ce este, adica o insotitoare a oamenilor. Acesta este un lucru fundamental. Trebuie neaparat sa devenim constienti de aceste alte lumi de care suntem legati. Dupa animale, am observat ca pot sa comunic la fel de bine si cu plantele. Omul se crede superior animalelor. In realitate, toate lumile sunt legate in mod vibratoriu prin dragoste. Daca nu punem dragoste in gesturile pe care le facem fata de plante, de animale, ba chiar si de pietre, inchidem o parte din noi. Eu sunt convinsa ca animalele ne pot darui enorm. De fapt, eu pot comunica cu toate animalele. In clipa in care s-a incercat adaptarea unei ursoaice pe nume Niurka, in Pirinei, am intrat in legatura cu ea. Era total debusolata si pierduta, prinsa in capcana intr-o padure in care se simtea straina. Unii oameni se apropiau de ea si ii dadeau sa manance, in timp ce altii o goneau, pentru ca scormonea in gunoaie. La fel ca marea majoritate a animalelor, ursul isi ofera amicitia omului. In schimb, de multe ori, drept raspuns, acesta il face sa sufere. De exemplu, in Asia, multi ursi sunt tinuti in custi, pentru a li se lua mostre de bila. Aceasta este folosita in farmacia orientala. La fel se intampla cu toate animalele care sunt crescute in mod intensiv. Cat de mult le facem sa sufere!

in farmacia orientala. La fel se intampla cu toate animalele care sunt crescute in mod intensiv. Cat de mult le facem sa sufere!
Sus In jos
Vio
Moderator
Moderator



Mesaje : 3767
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 72
Localizare : acasa

Femeia care vb.cu animale(enigme) Empty
MesajSubiect: Re: Femeia care vb.cu animale(enigme)   Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_minitimeMier Aug 04, 2010 8:31 pm

- Intr-un interviu publicat intr-o revista de psihologie, afirmati ca multe animale sunt niste adevarati profesori pentru stapanii lor.


Ingerul animalelor

- Ce sfaturi puteti sa le dati celor care doresc sa comunice cu animalele?

- Sa isi deschida inima. Atata timp cat suntem doar pe plan mental, nu putem sa le ascultam si nu putem sa le intelegem. In schimb, daca ne deschidem sufletul, totul este posibil. La inceput, trebuie sa il intrebam pe animal daca este de acord sa comunice cu noi. Putem sa ii cerem un semn. Dar pentru asta trebuie sa stim sa ascultam, nu pe plan mental si mai ales trebuie nu sa controlam, ci sa primim. Eu comunic cu animalele prin idei. Femeia care vb.cu animale(enigme) 3004_1280075702
Complicitate cu pasarile


Le vorbesc. Intr-o zi, intrebandu-l pe un cal unde il doare, am simtit un punct pe spatele meu. El mi-a trimis o informatie fizica. Avem cu totii cinci simturi, asadar, fiecare poate comunica cum i se pare ca este mai bine pentru el. Unele animale imi trimit imagini sau uneori senzatii. Dar, in majoritatea cazurilor, se stabileste o relatie intre suflete. Toata lumea ar putea comunica cu animalele daca ar practica meditatia. Cu ochii inchisi, concentrandu-se, respirand prin stomac, conectandu-si radacinile la Terra. Nu trebuie sa ezitam sa le cerem ajutorul ghizilor nostri. Exista un inger care se ocupa de lumea animala, pe nume Omael. Eu am studiat foarte mult despre sfantul Francisc de Assisi. Am cautat o rugaciune de a sa si am fost ghidata la o biserica aflata intr-un sat uitat, din Alsacia. Acolo am gasit-o pe o masa. Cand am iesit, m-am plimbat prin padure, si, la un moment dat, am auzit niste zgomote. Am vazut in mijlocul unui luminis un pui de nevastuica. Mama sa era de cealalta parte a drumului si il chema. M-am oprit si o voce interioara mi-a spus: "Te asezi pe jos si o lasi in pace". Am vorbit cu mama si cu puiul ei. La sfarsit, l-a luat de pielea din spatele gatului si l-a dus la adapost.
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 111
Localizare : Vacanta

Femeia care vb.cu animale(enigme) Empty
MesajSubiect: Re: Femeia care vb.cu animale(enigme)   Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_minitimeVin Aug 06, 2010 9:15 am

Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_scratch Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_scratch Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_scratch
Ma simt ca intr-un basm... Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_scratch
Sus In jos
Continut sponsorizat





Femeia care vb.cu animale(enigme) Empty
MesajSubiect: Re: Femeia care vb.cu animale(enigme)   Femeia care vb.cu animale(enigme) Icon_minitime

Sus In jos
 
Femeia care vb.cu animale(enigme)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Horoscopul amerindian - care e totemul tau?
» Poduri care iti taie rasuflarea
» Lucruri pe care nu le stiai despre Einstein
» ILIE, sfantul care aduce ploaia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
prietenie :: Enigme :: Enigme-
Mergi direct la: