prietenie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
prietenie

prietenie, relatii inter-umane, normal si paranormal, diaspora, lectura, filme, istorie, filosofie, relaxare, intrebari, raspunsuri, umor.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» LA MULTI ANI,GETA !!!!
Intamplare paranormala. Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 6:06 am Scris de Geta

» Viorele pentru VIO!!! La multi ani!!!
Intamplare paranormala. Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 9:33 am Scris de Geta

» Bancuri
Intamplare paranormala. Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 7:23 pm Scris de Geta

» La multi ani !!! IOANA
Intamplare paranormala. Icon_minitimeMar Feb 04, 2014 11:56 pm Scris de Admin

» GETA,LA MULTI ANI!!!
Intamplare paranormala. Icon_minitimeMar Mai 14, 2013 7:30 am Scris de Geta

» Pentru tine, Vio, flori multe de Florii!!!
Intamplare paranormala. Icon_minitimeDum Apr 28, 2013 9:48 pm Scris de Geta

» Floriile - obiceiuri
Intamplare paranormala. Icon_minitimeDum Apr 28, 2013 7:32 pm Scris de Geta

» Ioana, la multi ani!!!
Intamplare paranormala. Icon_minitimeVin Mar 22, 2013 6:08 am Scris de Geta

» LA MULTI ANI! ELENA
Intamplare paranormala. Icon_minitimeMar Mar 05, 2013 8:34 pm Scris de Geta

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mier Iun 18, 2014 12:03 am

 

 Intamplare paranormala.

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Aether
ghiocel
ghiocel
Aether


Mesaje : 14
Data de inscriere : 23/03/2011
Localizare : intre doua lumi

Intamplare paranormala. Empty
MesajSubiect: Intamplare paranormala.   Intamplare paranormala. Icon_minitimeDum Iun 05, 2011 3:25 pm

Pffff ! mi-e greu sa scriu, toate se invartesc in mintea mea ca un girofar.
Nu mai am tata...
Alergam ca o nebuna desculta, nu mai stiam de mine, nu mai stiam daca apa curge la deal sau la vale, nu mai stiam nimic, uram soarele si stelele si luna si primul iubit si marea si stelele alea asezate 3 intr-o linie. Si fiecare fir de praf ce-mi intra in plamani il uram si fiecare raza ce pe mine ma magaia iar pe el, nu...

Am mers la casa parinteasca. M-am culcat intr-o camera alaturata celei in care a fost asezat sicriul. Mama pe un pat, eu pe altul. Pe la ora trei dimineata, am auzit pasi la usa. Nu dormeam, ma gandeam...S-a deschis usa, a intrat cineva...am stat putin apoi m-am ridicat. Nu era nimeni . Stand in pragul acelei camere, am simtit o boare, o adiere, peste fata. Am stiut :era tata.

M-am asezat iar in pat, asteptam, asteptam...eram culcata cu fata in jos si tineam perna in brate. Deodata, am simtit o greutate mare peste spate, ca si cum tata s-a lasat peste mine si s-a culcat la perete. Exact senzatia aceasta am avut-o. L-am simtit. Era in pat cu mine.....a trecut ceva vreme, n-am miscat. Apoi aceeasi boare usoara am simtit-o trecand, am auzit usa de la intrare....a latrat cainele. Tata a plecat. Imediat s-a trezit mama si a iesit afara.

-"Nu mai pot dormi", zice.
-"Nici eu"....

A forst real. A fost adevarat. A fost...tata !
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Intamplare paranormala. Empty
MesajSubiect: Re: Intamplare paranormala.   Intamplare paranormala. Icon_minitimeDum Iun 05, 2011 4:23 pm

sigur ca a fost tata...
poate va mai veni candva, scurt, dar dupa o vreme, nu.

nu stiu de ce se intampla asa...
cred ca dupa o vreme, "poarta" se inchide, sau li se taie accesul.
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Intamplare paranormala. Empty
MesajSubiect: Re: Intamplare paranormala.   Intamplare paranormala. Icon_minitimeLun Iun 06, 2011 11:22 pm

...al meu a revenit multa vreme in siluetele trecatorilor, in gesturile celor din preajma... apoi, poate da, s-au inchis portile... sau eu am mai tras cate o perdea, pentru ca aveam doi pui care imi sufocau visarile....
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Intamplare paranormala. Empty
MesajSubiect: Re: Intamplare paranormala.   Intamplare paranormala. Icon_minitimeLun Iun 06, 2011 11:28 pm

As spera ca, totusi, tu, aici, sa faci literatura... sa nu fie cazul sa-ti spunem cele de cuviinta in momente asa de triste...
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Intamplare paranormala. Empty
MesajSubiect: Re: Intamplare paranormala.   Intamplare paranormala. Icon_minitimeLun Iun 06, 2011 11:33 pm

Geta a scris:
...al meu a revenit multa vreme in siluetele trecatorilor, in gesturile celor din preajma... apoi, poate da, s-au inchis portile... sau eu am mai tras cate o perdea, pentru ca aveam doi pui care imi sufocau visarile....


aaa, da...in siluetele trecatorilor, in vocea unui necunoscut, intr-o expresie uitata...mereu.

dar nu in vis, si nici ca adiere...sau poate da, dar nu perceptibil....

si stiu ca daca imi vine sa plang, asta nu le face bine...habar nu am de ce, dar mi se pare ca stiu asta de mult tare...

si nu stiu de ce, am eu impresia ca pe parcursul vietii pamantene nu invatam, ci uitam....

si cand uitam suficient de multe, suntem pregatiti sa ne intoarcem.

acasa.

Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Intamplare paranormala. Empty
MesajSubiect: Re: Intamplare paranormala.   Intamplare paranormala. Icon_minitimeLun Iun 06, 2011 11:34 pm

Geta a scris:
As spera ca, totusi, tu, aici, sa faci literatura... sa nu fie cazul sa-ti spunem cele de cuviinta in momente asa de triste...


mmmm...nu stiu de ce, ceva imi spune ca ea nu face literatura in cazul asta.
sa dea domnul sa ai tu dreptate, si nu eu.

cele cuvenite? urasc cuvintele spuse din convenienta...nu stiu de ce sunt eu asa un gica contra....
Shocked
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Intamplare paranormala. Empty
MesajSubiect: Re: Intamplare paranormala.   Intamplare paranormala. Icon_minitimeMar Iun 07, 2011 12:13 am

Era un eufemism... Dar fara cuvinte adesea starea neexprimata trece drept impasibilitate, ceea ce nu e, desigur...
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Intamplare paranormala. Empty
MesajSubiect: Re: Intamplare paranormala.   Intamplare paranormala. Icon_minitimeMar Iun 07, 2011 12:16 am

ioana_io a scris:
Geta a scris:
...al meu a revenit multa vreme in siluetele trecatorilor, in gesturile celor din preajma... apoi, poate da, s-au inchis portile... sau eu am mai tras cate o perdea, pentru ca aveam doi pui care imi sufocau visarile....
aaa, da...in siluetele trecatorilor, in vocea unui necunoscut, intr-o expresie uitata...mereu.

dar nu in vis, si nici ca adiere...sau poate da, dar nu perceptibil....

si stiu ca daca imi vine sa plang, asta nu le face bine...habar nu am de ce, dar mi se pare ca stiu asta de mult tare...

si nu stiu de ce, am eu impresia ca pe parcursul vietii pamantene nu invatam, ci uitam....

si cand uitam suficient de multe, suntem pregatiti sa ne intoarcem.

acasa.
INTERESANTA PERSPECTIVA... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] scratch [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Intamplare paranormala. Empty
MesajSubiect: Re: Intamplare paranormala.   Intamplare paranormala. Icon_minitimeMar Iun 07, 2011 12:28 am

Geta a scris:
Era un eufemism... Dar fara cuvinte adesea starea neexprimata trece drept impasibilitate, ceea ce nu e, desigur...


iar folosesti cuvinte d-astea grele? Shocked
ce e aia eufemism...?
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Intamplare paranormala. Empty
MesajSubiect: Re: Intamplare paranormala.   Intamplare paranormala. Icon_minitimeMar Iun 07, 2011 12:30 am

Intreaba-l pe nea Google, ca mi-e lene/somn sa vorbesc... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Intamplare paranormala. Empty
MesajSubiect: Re: Intamplare paranormala.   Intamplare paranormala. Icon_minitimeMar Iun 07, 2011 12:32 am

Geta a scris:
ioana_io a scris:
Geta a scris:
...al meu a revenit multa vreme in siluetele trecatorilor, in gesturile celor din preajma... apoi, poate da, s-au inchis portile... sau eu am mai tras cate o perdea, pentru ca aveam doi pui care imi sufocau visarile....
aaa, da...in siluetele trecatorilor, in vocea unui necunoscut, intr-o expresie uitata...mereu.

dar nu in vis, si nici ca adiere...sau poate da, dar nu perceptibil....

si stiu ca daca imi vine sa plang, asta nu le face bine...habar nu am de ce, dar mi se pare ca stiu asta de mult tare...

si nu stiu de ce, am eu impresia ca pe parcursul vietii pamantene nu invatam, ci uitam....

si cand uitam suficient de multe, suntem pregatiti sa ne intoarcem.

acasa.
INTERESANTA PERSPECTIVA... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] scratch [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



sa ii zicem....concediu de odihna cheers
ma rog, chiar concediu nu e, ca mai trebuie sa dam si cu sapa, sa se spele bine creierasul...
da' cine stie ce ganduri complicate sunt de gandit dincolo si ne surmeneaza...
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Intamplare paranormala. Empty
MesajSubiect: Re: Intamplare paranormala.   Intamplare paranormala. Icon_minitimeMar Iun 07, 2011 12:33 am

Geta a scris:
Intreaba-l pe nea Google, ca mi-e lene/somn sa vorbesc... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



ce mai cauti pe aici? nu ai fugit la nani, cu scufita aia cu tot?
Sus In jos
Geta
Moderator
Moderator
Geta


Mesaje : 3799
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 110
Localizare : Vacanta

Intamplare paranormala. Empty
MesajSubiect: Re: Intamplare paranormala.   Intamplare paranormala. Icon_minitimeMar Iun 07, 2011 12:37 am

Sa zicem ca da... - replica pentru antereplica ta. Ce caut? N-am terminat ultima tigara...
Sus In jos
ioana_io
Admin
Admin
ioana_io


Mesaje : 3070
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 55
Localizare : zona crepusculara

Intamplare paranormala. Empty
MesajSubiect: Re: Intamplare paranormala.   Intamplare paranormala. Icon_minitimeMar Iun 07, 2011 2:09 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


( sper ca ai priceput ca era gluma! acum vad ca am omis orice emoticon...imi era si mie somn... )
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intamplare paranormala. Empty
MesajSubiect: Re: Intamplare paranormala.   Intamplare paranormala. Icon_minitime

Sus In jos
 
Intamplare paranormala.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
prietenie :: Stiinta si tehnica :: Stiinta si tehnica-
Mergi direct la: